Jeden wybór, wiele emocji!

Dla Rodziców

Dzień Matki: prezentowe inspiracje


Masz jeszcze nieco ponad tydzień, by dać z siebie wszystko. O tym, że warto przekonywać nie trzeba - zobaczyć wzruszenie mamy daje niesamowitą satysfakcję.

Dzisiaj przedstawiamy kilka inspiracji dla nieco starszych dzieci (tych 30+, dla mam dziećmi jesteśmy zawsze) lub ze wsparciem dorosłych, jutro podpowiemy jak pomóc w przygotowaniu laurki najmłodszym.

źródło: Magisart – fotografia, scrapbooking

Oryginalna kartka

Do wykonania kartki pamiątkowej potrzebny będzie nieco grubszy papier – możesz skorzystać zarówno z szerokiej i łatwo dostępnej gamy papierów ozdobnych, jak i bloku technicznego, którego biała barwa umożliwi naniesienie wielu wzorów i kolorów.

To, co znajdzie się na kartce w pełni zależy od Twojej wyobraźni. Może to być wykonany kredkami, pastelami lub węglem rysunek albo portret. Jeśli preferujesz malowanie – wykorzystaj farby.

Dla urozmaicenia projektu warto wykorzystać żelopisy – ich intensywne lub metaliczne kolory wpasują się doskonale w wiele koncepcji.

Aby uzyskać efekt trójwymiaru, przyklej naklejki z pianki.

 

 

źródło: Magisart – fotografia, scrapbooking

Album

W naszych czasach zdjęcia udostępniane są najczęściej w formie cyfrowej, publikowane w mediach społecznościowych. Warto jednak zdecydować się na sentymentalną podróż – wybrać kilkanaście fotografii z różnych lat i przygotować rodzinny album. Wydrukowane zdjęcia mają swój urok – wklejone na ręcznie zdobione stronice, opatrzone dodatkowym opisem na pewno przypadną do gustu nie tylko mamie, ale każdej osobie, która zostanie dopuszczona do wzruszających wspomnień.

W trakcie ozdabiania stron przydadzą się żelopisy – zarówno te najbardziej eleganckie, metaliczne, jak i te w intensywnych, fluorescencyjnych barwach. Do przyklejenia elementów możesz wykorzystać klej brokatowy lub perłowy.

 

źródło: Magisart – fotografia, scrapbooking

Szkatułka na biżuterię, pudełeczko na drobiazgi

Ten prezent wymaga chwili zastanowienia – pomyśl, co mama mogłaby w nim schować. Kolejnym krokiem będzie odnalezienie odpowiedniego pudełka – możesz wykonać je sam, sklejając szablon z kartonu, jeśli jednak pod ręką znajdziesz nieużywaną już drewnianą skrzyneczkę, będzie to świetne rozwiązanie.

Mając już korpus, możesz przystąpić do ozdabiania. Po raz kolejny ogranicza cię jedynie własna wyobraźnia: możesz szkatułkę pomalować, zabejcować, przykleić na nie różne elementy, użyć brokatu, cekinów….

 

Propozycje już masz, czas przystąpić do tworzenia:) Więcej inspiracji znajdziesz na blogu Magisart, zaś potrzebne materiały w sklepie Create-zone.com (kliknij link, by przejść do sklepu):


Blok techniczny

Żelopisy

Pastele i węgiel rysunkowy

Cekiny

Kleje ozdobne

materiał powstał we współpracy z:

 

Przeczytaj więcej