Uwolnij emocje! 

Zajęcia plastyczne nie były twoimi ulubionymi i obawiasz się, że nie dasz rady? Nie przejmuj się, tu nie chodzi o bycie drugim Van Goghiem. Odkryj w sobie kreatywność, którą tłumi codzienna rutyna. W momencie, gdy weźmiesz pędzel do ręki i nałożysz na niego farbę, czas się zatrzyma. Nie analizuj, nie myśl, po prostu maluj.  Nieświadomie uwalniasz wtedy swoje emocje. Kolory które wybierasz, ruchy pędzla, wzory, skończony obraz – to wszystko powie dużo o Twoim stanie emocjonalnym, o tym co przeżywasz a co do końca nie jest uświadomione. Malowanie może być świetną okazją na nawiązanie kontaktu ze swoimi emocjami. A gdy już je poznamy, możemy je opanować i uporządkować swoje wnętrze. 

 

Kolorowanki antystresowe

 

Farby nie do końca się przekonują? Nic straconego, sięgnij po kredki i antystresowe kolorowanki. Na rynku jest szeroki wybór, pięknie wydanych kolorowanek o różnorodnej tematyce: zwierzęta, pejzaże, mandale, motywy roślinne… Możesz też skorzystać z zasobów Internetu. Regularne kolorowanie oddziałuje pozytywnie na naszą psychikę i emocje, pomagając redukować stres. Skupienie się na rysunkach pomaga także przewietrzyć głowę i skoncentrować myśli na czymś innym.  Możesz z powodzeniem wykorzystywać również flamastry lub pastele, by nadać swoim dziełom odrobinę ekstrawagancji. 

 

Zalety kreatywnego relaksu

Malowanie, kolorowanie czy rysowanie nie tylko pomaga nam się uspokoić i zrelaksować. To jest też dobra okazja do tego, by aktywizować jednocześnie prawą i lewą półkulę mózgu,  poprawić zdolności manualne, ćwiczyć koncentrację, cierpliwość i precyzję. Malując czy kolorując wyciszamy galopujące myśli, stany lękowe i niepokoje. Kolorowanie jest stosowane w terapii osób chorych na depresję, demencję, Alzheimera czy Parkinsona. Po spędzonym w kreatywny sposób wieczorze będziemy wypoczęci o wiele bardziej niż gdy spędzimy czas przed telewizorem lub komputerem.

 

Nie zniechęcaj się brakiem zdolności, to ma być zabawa i przyjemność.  Nikt nie będzie oceniał Twoich prac. A może odkryjesz w sobie duszę artysty i zaczniesz zasypywać rodzinę i znajomych własnoręcznie wykonanymi obrazami lub chociaż urodzinowymi kartkami 🙂

 

W kolekcji firmy EASY znajdziecie szeroki wybór farb akwarelowych, pasteli, kredek ołówkowych, flamastrów. Szukaj w dobrych sklepach papierniczych i księgarniach.