Odciśnięta dłoń

Do stworzenia laurki będziesz potrzebować:

 

Co może stanowić lepszą pamiątkę rodzinną, niż odcisk dłoni dziecka, który zostanie z nami na zawsze? Zegnij kartkę A4 na pół, następnie pomaluj dłoń dziecka farbkami akwarelowymi. Nie bój się – są bezpieczne, antyalergiczne i nietoksyczne. Niech dziecko odbije swoją dłoń na kartce. To co dalej, zależy już tylko od Was. Możecie zostawić gotowy wzór lub zachęć dziecko, żeby coś dorysowało a starsze dziecko może napisać życzenia. 

 

 

Mozaika z serduszek

Do stworzenia laurki będziesz potrzebować:

  • kartki z bloku technicznego A4
  • papier kolorowy lub kolorowe kartki
  • dziurkacza ze wzorkiem np. serduszka 
  • kleju roślinnego

Ta propozycja jest zdecydowanie dla cierpliwych. Z kolorowych kartek przygotuj małe serduszka (lub inny wzór). Kartkę z bloku technicznego złóż na pół a następnie wyklejcie dowolny obraz na wzór mozaiki. 

 

Ramka ze zdjęciem wnuczka

Do stworzenia laurki będziesz potrzebować:

  • patyczków np. takich po lodach 
  • tekturki 
  • waszego ulubionego zdjęcia
  • kleju roślinnego
  • farbek akwarelowych
  • mazaków 

 

Jeżeli twoje dziecko bardzo lubi manualne zabawy i tkwi w nim dusza artysty, proponujemy samodzielne wykonanie… ramki! Musisz w tym pomóc dziecku robiąc podstawę, a następnie wszystko leży w rękach Twojego małego artysty. Weź tekturkę i patyczki – tekturka to będzie spód ramki i miejsce na zdjęcie, a patyczki to rama. Za pomocą kleju na gorąco przyklej zdjęcie i patyczki do tekturki. Po wyschnięciu pora na robotę dziecka! Patyczki można pomalować farbkami, mazakami lub ozdobić stempelkami . 

 

 

Figurka z masy solnej

Do stworzenia laurki będziesz potrzebować:

Ostatnia propozycja jest najbardziej czasochłonna, jednak dostarczy dziecku sporo zabaw. Najpierw zacznijcie od wykonania masy solnej. Połącz razem wszystkie składniki i wymieszaj w misce. Otrzymana konsystencja powinna przypominać plastelinę i nie lepić się do dłoni. Następnie z masy razem z dzieckiem możecie wykonać figurkę, serduszko, kwiatuszka, albo po prostu spłaszczony owal, który będzie płótnem malarskim. Podczas robienia masy możesz do niej dodać szczyptę przyprawy, by nadać jej wyjątkowy kolor! Sprawdzi się np. cynamon, buraki w proszku, kurkuma, kakao. Po zrobieniu figurki odstaw ją do wysuszenia np. na kaloryfer. Następnie wyjmij farbki lub mazaki. Twój mały artysta z pewnością zmaluje coś niesamowitego dla dziadków!

 

Akcesoria do robienia laurek – jakie kupić?

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy państwa do wykonania laurki na dzień babci i dziadka razem z dzieckiem w domowym zaciszu. Nie tylko jest to świetna zabawa i wypełnienie dziecku kreatywnie popołudnia, ale także pokazanie mu, że najlepsze prezenty są te od serca, wykonane samodzielnie a nie te, na które wydało się sporo pieniędzy.

Dzień babci i dziadka już za parę dni – życzymy powodzenia w robieniu laurek!

W kolekcji firmy EASY znajdziecie akcesoria potrzebne do stworzenia laurek. Szukaj w dobrych sklepach papierniczych i księgarniach.