Jeden wybór, wiele emocji!

Dla Rodziców

Dzień Matki: laurka


Jesteś dumnym rodzicem dopiero od niedawna? Obawiasz się, że twoje dziecko jeszcze nie da rady przygotować samo laurki dla mamy? Możesz nam wierzyć - da, szczególnie, jeśli nieco mu w tym pomożesz

Dla nieco starszych

Starsze dzieci mają już pełen wybór technik, w których wykonać mogą kartkę dla kochanej mamy. Jak im pomóc? Najprościej będzie po prostu nie przeszkadzać. Udostępnij dziecku odpowiednie miejsce, daj mu czas i nie ograniczaj środków twórczości – samo najlepiej będzie wiedziało, czy chce użyć farb, kredek, brokatu, kleju, nożyczek….

Jeśli dziecko potrafi już pisać, specjalna dedykacja (nawet z błędami) będzie mile widziana.

Nie obawiaj się sprzątania – to te wyjątkowe sytuacje, w których im większy bałagan, tym bardziej satysfakcjonujący efekt. Bez ograniczeń dziecko stworzy dla mamy wyjątkową kartkę, z której będzie dumne. Doświadczenie podpowiada, że takie dzieła trafiają do domowych archiwów, po latach dając tyle samo radości i dumy, co w dniu ich otrzymania.

Ostatnia rada to bądź zawsze w pobliżu. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo twojej pociechy, proces tworzenia laurki do doskonały czas na rozmowę, podpowiedzi, wskazywanie inspiracji i chwalenie pomysłów dziecka. Może się również okazać, że dziecko będzie chciało włączyć cię do projektu – poprosi o wycięcie elementów, przyklejenie czegoś. korzystaj z cennych momentów wspólnego tworzenia.

 

Maluchy również mogą

To, że twoje dziecko jeszcze „nie sięga głową ponad stół”, nie oznacza wcale, że nie poradzi sobie z przygotowaniem prezentu. Laurka to przelane na papier uczucia, te zaś nie muszą być wyrażane wyłącznie słowami.

Tutaj również pozwól maleństwu zaszaleć – jeśli potrafi już lepić z plasteliny, pomóż mu stworzyć serduszko lub jego pierwszą rzeźbę. Uwielbia rysować? Pozwól mu stworzyć obraz, który zawiśnie w domowej galerii. Pomysłów jest mnóstwo, po prostu spróbujcie stworzyć coś razem, a prezent nabierze niesamowitej wartości.

Co mają zrobić najmłodsi, którzy jeszcze nie rysują? Wykorzystaj kolorowe farby oraz kartkę papieru i zróbcie kompozycję z kolorowych odcisków rączek, stóp. Jeśli wolisz trochę mniej kolorowe projekty, możesz również odrysować kontury dłoni ołówkiem.

 

Możesz wykorzystać (kliknij link, by przejść do sklepu):


Blok techniczny

farby plakatowe

Kredki

„Moje pierwsze kredki”

Pastele i węgiel rysunkowy

Ołówki

Plastelina

Masa plastyczna

Nożyczki ze wzorami

Żelopisy

Cekiny

Kleje ozdobne


materiał powstał we współpracy z:

 

Przeczytaj więcej