Jeden wybór, wiele emocji!

Dla Rodziców

Majówka z dzieckiem


Tegoroczna pogoda nas rozpieszcza, ciepłe dni i promienie słońca kuszą do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się jak zachęcić swoje dziecko do aktywności i dawania upustu fantazji poza domem? Oto kilka sposobów

Urządź pracownię na świeżym powietrzu

Zabawa masą plastyczna, malowanie i rysowanie nie musi odbywać się wyłącznie w domowym zaciszu, przeciwnie! Wiosna, lato i jesień to pory roku, które dają wiele ciekawych inspiracji.

Zabierz dziecko na spacer, pokaż mu rozwijające się pąki, obserwujcie jak wraz ze zmianą pory dnia zmieniają się kolory. Jeśli masz ogród lub balkon, urządź w nim pracownię plenerową – wystarczy mały stolik i krzesełko, a nawet sam koc piknikowy, na którym mali artyści mogą wygodnie się rozsiąść, rozłożyć kredki i kartki i rysować do woli!

Wykorzystaj (kliknij, by przejść do sklepu):

Farby plakatowe Kredki Masa plastyczna

Daj się wyszaleć

Wszyscy lubimy grzeczne dzieci, ale największym urokiem dzieciństwa jest rozładowywanie energii w sposób w pełni żywiołowy. Zapewnij swojemu dziecku możliwość wyszalenia się – pozwól mu biegać, grać w piłkę, badmintona, urządź zawody w skokach na piłce.

Kiedy będzie zmęczone, zapewnij mu własny kącik, w którym będzie mogło odciąć się od świata zewnętrznego. W ogrodzie lub na plaży świetnie nada się do tego parawan plażowy, na balkonie wystarczy koc rozwieszony w formie baldachimu.

 

Różnorodne rozrywki

Dzieci szybko się nudzą, rozplanuj czas wolny tak, by zapewnić im różnorodne rozrywki. Po wyścigach na piłkach zaproś je do narysowania lub namalowania tego, co widzą wokół siebie.

Wybieracie się na rolki? Zabierz ze sobą kredę chodnikową, którą narysujesz linię startu i mety lub cały tor przeszkód. Po zakończonej jeździe możesz zająć dzieci rysowaniem ich własnego świata, dając im chwile na ochłonięcie po sportowych emocjach.

 

Wykorzystaj (kliknij, by przejść do sklepu):

Farby Pastele Kreda chodnikowa

Przekąski

Świeże powietrze wzmaga apetyt – to fakt znany od dawna;) Nawet jeśli mieszkasz z typowym niejadkiem, na podwórku na pewno z przyjemnością coś przekąsi. Aby uniknąć niezdrowych batoników lub napojów, możesz przygotować zdrowe odpowiedniki w domu i zabrać je ze sobą w torbie termicznej. Zmieści się w niej również zapas napojów, niezbędny podczas ciepłych dni, w które dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu jest szczególnie istotne.

 

W razie deszczu

Nie zawsze pogoda jest łaskawa, deszczowe dni mogą zdarzyć się zarówno w majówkę, jak i wakacje. Jak poradzić sobie z takim wyzwaniem? Mamy na to rozwiązanie – stwórz namiastkę plaży lub ogrodu pod dachem.

Może nie uda się w domu rozegrać meczu piłki nożnej, ale już rozłożenie koca piknikowego lub pozwolenie dziecku na popołudniową drzemkę wewnątrz parawanu lub namiotu przygotowane z koca jest już w pełni wykonalne. W końcu – czego nie robi się, by zadowolić nasze pociechy?:)

 

Przeczytaj więcej