Jeden wybór, wiele emocji!

Dla Rodziców

W czasie deszczu dzieci się… nie nudzą!


Tworzenie rozmaitych kształtów z masy plastycznej, czy też zabawa z gotowymi zestawami pobudza pracę mózgu, poprawia zdolności manualne, uczy kreatywności i rozwija wyobraźnię. To także okazja do pogłębienia więzi z dzieckiem. Wspólne lepienie zwierzątek albo zabawa w restaurację da mnóstwo radości małym i dużym!

Masa plastyczna – co to jest?

Masa plastyczna, popularnie zwana ciastoliną, przypomina swoimi właściwościami plastelinę, jednak ma kilka zalet, które powodują, że jest częściej wybierana przez rodziców. Po otwarciu pudełka mamy miękką, ślicznie pachnącą masę, gotową do użycia. Nie trzeba jej wyrabiać w dłoniach, by zmiękła, nie kruszy się i łatwo odchodzi od foremek. Jej skład jest całkowicie bezpieczny i nietoksyczny. Dodatkową zaletą jest przyjemność użytkowania – ciastolina nie pozostawia na dłoniach tłustego filmu. Nie grożą nam również tłuste plamy na ubraniach, meblach i dywanach. Nawet jeżeli po zabawie znajdziemy gdzieś przyklejone kawałki, wystarczy poczekać aż wyschną a potem wykruszyć i odkurzyć. Masę plastyczną można wykorzystywać wielokrotnie. Nawet jeżeli stwardnieje, wystarczy dodać do masy kilka kropel wody i przez chwilę wyrabiać jak ciasto.

Ciastolina rozwija sensorykę i motorykę

Lepienie i wycinanie figurek z masy plastycznej przynosi dzieciom wiele korzyści. Nie tylko pobudza wyobraźnię i kreatywność, ale również stanowi doskonały trening koncentracji. Ponadto jest doskonałą okazją do ćwiczenia motoryki małej. Dobrze rozwinięta sprawność dłoni jest kluczowa, wpływa bowiem w kolejnych latach na czynności wymagające dużej precyzji, np. zapinanie guzików, wiązanie sznurowadeł, posługiwanie się sztućcami. Zabawy z ciastoliną dodatkowo usprawniają prawidłowy nacisk poszczególnych mięśni: przedramienia, ramienia i palców. Jest to niezwykle ważne dla kształtowania umiejętności pisania. Nieprawidłowe napięcie mięśniowe przekłada się na zbyt mocny lub zbyt słaby nacisk na pióro czy kredki. Dziecko ma wtedy problem z kształtnym pisaniem, rysowaniem figur geometrycznych, czy prostych linii. Zwijanie ślimaczków, formowanie kulek, ugniatanie i ściskanie, to dla dzieci wspaniała zabawa i jednocześnie korzyść dla ich rozwoju.

Szef kuchni poleca

Ciastolina sprawdzi się również w zabawach, które polegają na odgrywaniu ról. Poprzez naśladowanie dorosłych dziecko uczy się prawidłowych zachowań społecznych, rozwija wyobraźnię, usamodzielnia się. Jedną z ulubionych zabaw tego typu jest gotowanie. Maluchy chcą, tak jak mama czy tata, gotować pyszne posiłki dla całej rodziny. A wiadomo, że nic tak nie smakuje jak pierożki z ciastoliny czy ciastolinowy torcik. Marka Easy ma w swojej ofercie także zestawy dla małych kucharzy. Pełno w nich talerzyków, sztućców i foremek. A więc zabawę czas zacząć!

Easy Creative to super miękka, elastyczna masa plastyczna, kolorowe zestawy kreatywne oraz zestawy uzupełniające, które z pewnością przyniosą wiele radości Twojemu dziecku! Masę plastyczną znajdziesz w dobrych sklepach papierniczych i księgarniach. 

Przeczytaj więcej