Dlaczego warto dbać o rozwój kreatywności u dziecka?

Kreatywność u dzieci bywa często zaniedbywana. Realizując podstawę programową w przedszkolu czy szkole nauczyciele kładą nacisk na naukę na pamięć i rozwiązywanie zadań według jednego schematu. Są to oczywiście ważne aspekty i umiejętności, ale nierzadko równie istotny rozwój kreatywności schodzi na dalszy plan. Tymczasem rozwijając kreatywność uczymy się alternatywnych sposobów myślenia. Umysł staje się elastyczny i otwiera się na nowe pomysły, a to pomaga rozwiązywać problemy i stawiać czoła wyzwaniom. Ponadto kreatywność wspiera pewność siebie, wzbudza ciekawość, pobudza do odkrywania, komunikacji i szukania rozwiązań.

Korzyści płynące z rysowania

Jednym ze sposobów na rozwój kreatywności u dziecka jest twórcze, niczym nieograniczone rysowanie i malowanie. To one rozwijają zdolności manualne, które przydadzą się dziecku na przykład podczas nauki pisania oraz doskonalą precyzję ruchów. Rysowanie pobudza również wyobraźnię i rozwija mózg, poprawia koordynację a także rozwija inteligencję emocjonalną. Rysując można wyrazić siebie i swoje emocje. To rysunki dzieci mogą być pierwszym sygnałem, że przeżywają trudności. Ponadto malując, rysując lub kolorując dziecko ćwiczy koncentrację, cierpliwości i wytrwałość.

Idealny prezent dla dziecka

Zestawy artystyczne marki EASY to doskonały początek przygody młodego artysty. Każdy z dostępnych zestawów to ponad 80, 100, a nawet i 200 elementów, które z pewnością pobudzą fantazję dziecka i jego kreatywność. W zestawach można znaleźć między innymi flamastry, farbki akwarelowe, pastele, kredki, ołówki oraz przybory takie jak linijka, gumka, klej czy pędzle. Wszystko to jest zamknięte w drewnianej skrzyneczce lub plastikowej oprawie. Dzięki temu mały artysta może zabrać ze sobą swoje przybory gdzie tylko chce. Zestaw do malowania i rysowania marki EASY to nie tylko obowiązkowy element wyposażenia każdego ucznia czy miłośnika kreatywnych zadań, ale także doskonały pomysł na prezent na Mikołajki czy Święta. Dziecko z pewnością pokocha ten niebanalny prezent, dzięki któremu rozbudzi w sobie artystyczną pasję i spędzi długie godziny w kreatywny, angażujący sposób.

 

Zestawy artystyczne znajdziesz w dobrych sklepach papierniczych i księgarniach.