Jeden wybór, wiele emocji!

Dla Rodziców

Kreatywne prezenty świąteczne – co wybrać?


Kolejne Święta przed nami - nadchodzi czas prezentowych zakupów. Przedstawiamy kilka pomysłów na kreatywne prezenty, które możesz nabyć w budżecie do 50 zł.

Masa plastyczna – zestawy tematyczne

Cena od około 39 zł

Niezawodny prezent, który uczy, rozwija motorykę małą i wyobraźnię dzieci. Jednym z bardzo popularnych zestawów masy, popularnie nazywanej ciastoliną, jest Easy Creative Fryzjer – zobacz jaką radość sprawia podczas zabawy:

Inne zestawy masy plastycznej poznać możesz również tutaj:

Farby do malowania palcami

Duży zestaw od 50 zł, mniejsze już od około 13 zł

Farbki do malowania palcami są w pełni bezpieczne dla maluchów – pozwalają na nowe plastyczne doświadczenia i wrażenia poprzez bezpośrednie dotykanie farby. Dzieci mogą malować całymi dłońmi, palcami, tworzyć odciski dłoni i stóp. Starsze dzieci mogą za pomocą precyzyjnych odcisków kreować małe dzieła sztuki – w księgarniach dostępne są książki z pomysłami na Fingerprint  Art, a w internecie łatwo znaleźć mnóstwo inspiracji do tego typu rysunków. To bardzo kreatywna zabawa! Dodatkowo w zestawie farb Easy Kids znajdują się także gotowe stempelki.

Pomysły na wykorzystanie farb do malowania palcami – dla najmłodszych i nieco starszych dzieci

Zestaw dla małego artysty i majsterkowicza

Zestawy pasteli olejnych, pasteli suchych i węgla rysunkowego już od około 34 zł

Jeżeli wasze dziecko interesuje się plastyką i chętnie spędza czas na malowaniu lub rysowaniu, warto wesprzeć go w rozwoju – zaopatrując je zarówno w narzędzia do tworzenia jak i przydatną wiedzę.

Dobrym prezentem będzie podręcznik rysunku, w którym krok po kroku opisywane są sposoby rysowania przedmiotów i osób. Na rynku dostępna jest szeroka oferta takich wydawnictw  skierowana dla dzieci i młodzieży – zarówno uniwersalne (zwierzęta, budynki, portrety), skierowane do dziewczynek (baśniowy styl postaci, rysowanie fryzur, detali twarzy), jak i dla chłopców (rysunki techniczne, samochody).

Młodego artystę warto wyposażyć również w nowy zestaw artykułów plastycznych, które odkryją przed nim różne możliwości plastyczne. Warto zachęcać dzieci, by nie skupiały się tylko na efektach wizualnych, ale odkrywały, że sztuka to przede wszystkim dokonała zabawa i pole do eksperymentu np. dzięki łączeniu różnych stylów i technik – z wykorzystaniem różnorodnych produktów, takich jak pastele olejne, węgiel rysunkowy czy też pastele suche.

          Pastele olejne Easy

 

Najprostszym kreatywnym zestawem, na bazie którego stworzyć można wiele ciekawych prac jest papier, nożyczki i klej!

W niemal każdej księgarni kupimy podręczniki, które pokazują w jaki sposób tworzyć papierowe zabawki, figurki orgiami oraz ozdoby – również świąteczne. Tego typu prezent jest niskobudżetowy, a stanowi punkt wyjścia do wspaniałej, rozwijającej zabawy.

 

Klej w sztyfcie

 

klej w sztyfcie

Wygodne nożyczki z miękką rączką

Wygodne nożyczki z miękką rączką

Przeczytaj więcej