Jeden wybór, wiele emocji!

Dla Rodziców

Wyprawka szkolna EASY Flow i EASY Kids 2017 – przedstawiany opinie uczniów i ich rodziców.


W sierpniu, a więc w najbardziej gorącym okresie przygotowań do szkoły, przekazaliśmy do testów 20 zestawów produktów EASY. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi opiniami na temat naszych wyprawek. Na co testerzy zwracali szczególną uwagę?

plecak, piórnik, kredki i produkty szkolne

Solidne plecaki i funkcjonalne piórniki

Testerzy docenili wysoką jakoś produktów EASY Kids i EASY Flow. W przypadku plecaków podkreślali solidne wykonanie elementów, które są najbardziej podatne  na uszkodzenia i przetarcia – np.  przeszycia, szelki i klamry oraz jakość samego materiału, który został w każdym plecaku oceniony jako bardzo wytrzymały.

Usztywniane piankowe plecy zapewniają stabilność i odpowiedni przepływ powietrza, a ponadto dbają o podręczniki, które nie zaginają się podczas noszenia. Piankę zastosowano również do wypełnienia szerokich szelek. Ich konstrukcja pomaga rozłożyć ciężar plecaka, zaś miękki materiał zewnętrzny zapobiega powstawaniu otarć.

W plecaku znajduje się sporo przegródek, kieszeni, suwaki są solidne, dwukierunkowe, a największym plusem jest dla młodej wygląd i gruba bawełna z jakiej jest wykonany. Dla mnie kluczowa jest dbałość o detale i spełnienie moich wymagań w kwestii funkcjonalności i wygody użytkowania przez dziecko.

kieszenie w plecaku EASY Flow

Inna z mam podkreśla:

Regulowane szelki pozwalają dostosować plecak do wzrostu mojej córki. Pas piersiowy zapinany na klamrę pozwoli na to, aby ramiączka plecaka nie zsuwały się. Jest to szczególnie ważne przy takiej chudzince jak moja córka, z której każdy plecak się zsuwał, zwłaszcza przy biegu do autobusu. Ponadto ogromna ilość kieszonek pozwoli córce schować wszystkie swoje skarby bez zbędnego bałaganu w plecaku.

Górna rączka jest bardzo solidna i pozwala na utrzymanie i przeniesienie nawet bardzo ciężkiego plecaka bez obawy ze nie wytrzyma jego ciężaru.

rączka plecaka EASY Flow

Plecak po odpowiednim naciągnięciu szelek w sposób ergonomiczny dopasowuje się do pleców i nie powoduje ich obciążenia – nosi się lekko i wygodnie.

plecak z zapiętym pasem piersiowym chłopiec z plecakiem na plechach

W przypadku piórników rodzice i mali użytkownicy podkreślali ich lekkość, pojemność oraz wygodny podział na komory, który pozwala na zachowanie porządku.

kolorowy piórnik szkolny z przegródkami

Nasycone kolory farb, kredek i żelopisów

W grupie produktów do kolorowania i malowania podkreślano nasycenie kolorów (farby plakatowe, żelopisy). Niemal wszyscy użytkownicy farb plakatowych zwracali też uwagę na ich dużą wydajność i bardzo przyjemną konsystencję.

Wystarczy nabrać niewielką ilość na pędzel, aby móc cieszyć się pełnią koloru na obrazku. Dzięki temu farby są bardzo wydajne i starczą na dłużej. Warto dodać, że do zestawu farb otrzymaliśmy zestaw pędzli (4 sztuki), o wygodnej, dobrze leżącej w dłoni budowie i solidnie klejonym włosiu – dzięki temu włoski nie odpadają i nie kleją się do farby na rysunku.

Farby EASY Kids są idealnej konsystencji tzn. nie potrzebują wody, aby nabrać je na pędzelek – ich konsystencja nie jest też zbyt płynna.

farbki plakatowe

Długopisy zachwyciły córkę. Ładne, brokatowe kolory. Wyraźne nasycone barwy na kartkach.

Kolory są żywe, różnorodne, w całej palecie barw. Dzięki mocnej pigmentacji długopisy (nawet te w jasnych kolorach, np. żółtym) zostawiają dobrze widoczne ślady na papierze. Efekt wizualny jest bardzo zadowalający – nadają się i do pisania, i do zakreślania, nie wspominając o rysowaniu oczywiście.

żelopisy z brokatem

Kredki grafitowe malują żywymi kolorami. Nie łamią się. Wzorki na całej długości tylko wspomagają ich nowoczesny design. Opakowanie zawiera 12 kolorów, czyli tyle, ile w zupełności wystarczy pierwszoklasiście.

kredki ołówkowe trójkątne

Poręczne długopisy i wysokiej jakości plastelina

Testerzy zwrócili uwagę na możliwość bardzo łatwego – płynnego pisania długopisami EASY Kids. Podkreślano również, że długopisy dobrze leżą w słoni, są odpowiednio wyprofilowane, a gumowe wykończenia zapobiegają ślizganiu się produktu w dłoni dziecka.

Długopisy lekko i płynnie piszą po kartkach, nie trzeba ich mocno przyciskać. Mają wygodny gumowy uchwyt i nie wysuwają się przez to z między paluszków. Skuwki łatwo zamykają się i dobrze trzymają się na długopisach. Szybko tusz wysycha na kartce, natomiast jeśli zapomnimy zamknąć długopisu sam w sobie nie wysycha szybko. Po ubrudzeniu się nimi łatwo zmyć z rąk.

długopis fancy pomarańczowo-zielony

Pisanie długopisami EASY Kids jest prawdziwą przyjemnością – pisze się bardzo gładko i lekko, a linia kreślona tym długopisem jest bardzo wyraźna, bez żadnych plamek, kleksów czy przerw.

Żelopisy zapakowane są w poręczne etui, które można otwierać i zamykać wielokrotnie, nie ryzykując dzięki temu pogubienia długopisów i bałaganu.

kolorowe ołówki i długopisy

Plastelina nie klei się do rąk, jest delikatna i bardzo plastyczna. Nadaje się do wielokrotnego użytku. Wyprodukowana z materiałów najwyższej jakości. Łatwo ją sprzątnąć ze stołu, nie zostawia plam. Z łatwością radziła sobie z nią zarówno 7 latka jak i 2 latka. Opakowanie solidne, kolorowe. Plastelinę można wykorzystać do lepienia różnych figurek jak i do tworzenia wyklejanych prac na kartce.

kolorowa plastelina dla dzieci

figurki z plasteliny

Elastyczne i kolorowe zestawy do geometrii

W przypadku zestawów geometrycznych rodzice zwracali uwagę na elastyczność, dzięki której linijka, kątomierz i ekierka są bardzo wytrzymałe – nie łamią się nawet, gdy wpadną między książki lub na spód plecaka.

 Pierwszy raz widzę taki zestaw! Jego wyjątkowością jest elastyczna forma. Wykonane z miękkiej gumy dają się łatwo wyginać, nie odkształcają się, bardzo dobrze przylegają do kartki. Do tego ten intensywny kolor – sa wyjątkowe!

Linijka, kątomierz i ekierka zostały wykonane z elastycznego materiału, Julia wygina linijkę we wszystkie strony, sprawia jej to ogromną radość, przedmioty na pewno nie połamią się w plecaku.

linijka, ekierka i kątomierz do szkoły

Kredki są także wytrzymałe tj. trudno jest złamać „czubek” nawet przy mocnym naciśnięciu oraz dobrym zatemperowaniu kredki.

Dziękujemy za Wasze opinie!

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej akcji testowania. Jesteśmy wdzięczni zarówno za bardzo pozytywne opinie, jak i obiektywne słowa konstruktywnej krytyki, które weźmiemy pod uwagę podczas pracy nad nowymi produktami.

Jestem bardzo zadowolona z otrzymanego zestawu przedmiotów szkolnych EASY. Są bardzo łatwe w użyciu, ułatwiają naukę. Dzięki przedmiotom znajdujących się w paczce, zeszyty staną się bardziej estetyczne, zadbane oraz nabiorą koloru. Polecam je każdemu!

Na pewno przybory szkolne EASY będziemy polecać znajomym bo jesteśmy nimi zachwyceni. Super jakość, modne kolory i wzornictwo!

zestaw produktów szkolnych EASY

Przeczytaj więcej